Wielkie Gratulacje dla naszych wspaniałych utalentowanych artystycznie uczniów, którzy dzisiaj w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta z rąk burmistrza miasta p. Roberta Jakubowskiego otrzymali podziękowania i dyplomy oraz stypendia artystyczne:

1. Kaja Ilska kl. IV c,

2. Pola Nowak kl. II b,

3. Nina Grek kl. II b,

4. Marta Dziwisińska kl. IV a,

5. Maja Łakomska kl. IV a,

6. Klaudia Łukaszewska kl. VIII b. Brawa Kochani! Jesteśmy z Was dumni.

*

Oni mają talent 👏👏👏 są kreatywni i niezwykle uzdolnieni 🤸‍♀️🎨🎤 Wszyscy odnieśli sukcesy 🏆 w ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych konkursach. A żeby mogli się dalej rozwijać, otrzymali dziś stypendia. Wielkie gratulacje dla najmłodszych konstantynowskich artystów....

Dziękujemy za te piękne słowa i wyróżnienia dla naszych uczniów!.

(Tekst i zdjęcia za strona facebook burmistrz Konstantynowa Łódzkiego p. Robert Jakubowski).

Podziękowania dla rodziców zdjęcia z wydarzenia p. Natalii Łukaszewskiej i Marcie Dziwisińskiej.

Super przegląd Uroki Wiosny artystycznie

W przeglądzie twórczości dzieci i osób dorosłych pt. "Uroki wiosny",  kolejni nasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w Legnicy za prace inspirowane naturą i pierwszymi oznakami najwspanialszej pory roku Wiosny.

W kategorii I- IV

1. Wiktoria Rybicka kl. I c - wychowawca p. Wioletta Świerczewska.

2. Lena Pilarska kl. III c - wychowawca p. Ewelina Kubiak.

3. Natasza Łakomiak kl. IV a - wychowawca p. Elżbieta Sobczak-Poszepczyńska.

W kategorii osoba dorosła w przeglądzie wzięła również udział praca szkolnego koordynatora działań twórczych Wiesławy Przybyło-Cieślik.

Łącznie zdobyliśmy 9 nominacji za, które bardzo serdecznie dziękujemy organizatorowi przeglądu Stowarzyszeniu od serca "Faustynka".

Gratulujemy wszystkim nominowanym w przeglądzie i życzymy kolejnych udanych prezentacji w przeglądzie pt."Barwy Lata" na Zamku Piastowskim w Legnicy.

Gratulujemy laureatom przeglądu

Prace naszych utalentowanych plastycznie i niezwykle kreatywnych uczniów, znalazły się na wystawie zorganizowanej przez Stowarzyszenie od serca "Faustynka" na Zamku Piastowskim w Legnicy.

Kompozycje barwne ilustrujące motywy związane z Wiosną to myśl przewodnia  prac malarskich pt. "Uroki Wiosny" powstałych z wyobraźni, a także inspirowanych dziełami mistrzów realistów i impresjonistów. Wyróżnione prace można oglądać w salach wystawienniczych zamku, w wyjątkowym anturażu i oprawie historycznej.

Nasi wspaniali to:

*Amelia Ozimek kl. VII - Wychowawczyni p. Justyna Grzybek.

*Amelia Mazun kl. VI b - wychowawca p. Wiesława Przybyło-Cieślik.

*Zofia Grala kl. VI a - wychowawczyni p. Aneta Jóźwiak-Sudak.

*Karolina Pastusiak kl. V b - wychowawca p. Bogdan Kobojek.

*Oliwia Grad kl. IV a - wychowawczyni p. Elżbieta Sobczak-Poszepczyńska.

*Blanka Krasicka kl. III c - wychowawczyni p. Jolanta Sobczyńska.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym to dla nas zaszczyt gościć z pracami w tak szczególnym dla naszej tradycji i historii miejscu!

Dziękujemy serdecznie Pani Monice Skrobiewskiej, która nieustannie wspiera nasze działania artystyczne.

Szkolny koordynator działań artystycznych WPC.

3 Medale dla Bartłomieja

Bartłomiej Wasilewski kl. VI b zdobył, aż 3 Medale na XXIII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci w Karate Tradycyjnym w Kraśniku!!!

(tekst za Łódzki Klub Karate 44)

Przez 3 dni w kraśnickiej hali sportowej rywalizowało ponad 600 zawodników i zawodniczek w pięciu grupach wiekowych. Reprezentacja Łódzkiego Karate 44  zdobyła ostatecznie 12 medali. Każdy z uczestników może być dumny, bo serca i woli walki nie brakowało nikomu. Gratulacje dla zawodników, trenerów i rodziców!

Gratulujemy Bartku, jesteś niezwykle utalentowanym sportowcem i jesteśmy z Ciebie dumni! Karate tradycyjne to lekcja z przeciwnikiem, forma treningu, oraz dostosowanie dyscypliny do wymogów bezpiecznej rywalizacji. Jest to z drugiej strony również sztuka, także duchowa, stanowiąca formę samoobrony opartej na walce bez broni. To jednocześnie skupienie na rozwijaniu własnego charakteru do takiego poziomu, że zwycięstwo osiąga się bez użycia przemocy. System ćwiczeń w karate tradycyjnym można podzielić na: KATA, KUMITE I KIHON. Stąd obszary i kategorie osiągnięć w, których Bartek zdobył puchary i medale.

Osiągnięcia w pucharze:

Grupa 12-13 lat

Bartłomiej Wasilewski

* 2 Miejsce w kategorii: Grupa EN - BU DZ/Ch - 9-4 KYU,

* 2 Miejsce w kategorii: Grupa E - Kumite indywidualne chłopców - 6-4 KYU,

* 3 Miejsce w kategorii: Grupa E - kata drużynowe chłopców 6-4 KYU.

Bartłomiej reprezentuje Łódzki Klub Karate 44.

Gratulujemy jeszcze raz sukcesu ogólnopolskiego, życząc jednocześnie kolejnych udanych pucharów!