Brawo dziewczyny!!!

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje Wielkanocne" zorganizowanym przez Legnickie Stowarzyszenie od serca "Faustynka" pod kierunkiem Pani Moniki Skrobiewskiej ,nasze uczennice zdobyły tytuły laureata i finalisty tego konkursu.  Nagrodę otrzymała Alicja Rumowicz, a wyróżnienia Kinga Torzyńska i Zofia Grala. Konkurs mówiący o kulturze polskiej był skierowany do dzieci od 4 do 12 lat i osób dorosłych. Dziewczynki  tworząc swoje prace nawiązywały do wartości tradycji i obyczajów naszej kultury narodowej. Namalowały barwne koszyczki wielkanocne z elementami symbolizującymi Święta Wielkanocne tzw. "Święconkę" oraz motywy nawiązujące do aranżacji stołu świątecznego - pisanki, kurczaczki, zające.

Jak pisze organizator; nagrody zostaną przesłane drogą pocztową, a prace wyeksponowane w formie on-line od 15.04.20 przy ul. Gwiezdnej 35 a/3 w Legnicy.

Również w Konkursie Ogólnopolskim o tym samym tytule "Tradycje Wielkanocne" tyle, że zorganizowanym przez Galerię Sztuki Dzieci i Młodzieży POKiS w Płocku, nominację do wystawy zdobyła Zosia Grala. Cieszymy się bardzo z osiągnięć artystycznych naszych dzieci!