Z okazji zbliżającego się Halloween, oznaczającego wigilię Wszystkich Świętych zapraszamy do udziału w konkursach szkolnych, które z tej okazji organizuje Samorząd Szkolny i Świetlica. To również okazja do zabawy, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Najbardziej charakterystyczną dla Halloween zabawą jest ''cukierek albo psikus'', kiedy to dzieci chodzą od drzwi do drzwi, prosząc mieszkańców o słodycze – ten, kto ich nie obdaruje cukierkiem, powinien liczyć się z psikusem i to doskonała zabawa również szkolna. Dzieci i młodzież odwiedzają też tzw. straszne farmy, czyli przestrzenie zaadaptowane w ten sposób, by przypominały plan filmu grozy. Charakterystyczne dla Halloween jest również przebieranie się za potwory, duchy bądź czarownice. Liczymy na Waszą pomysłowość i nagrodzimy najciekawszy strój i charakteryzację!!! Dzieci, które po lekcjach przebywają na świetlicy, będą miały okazję wykonać kolorową dynię, jeden z symboli tego święta z różnorodnych materiałów (wycinanki, włóczka, bibuła), które uświetnią wystawę eksponowaną na korytarzach i wejściu do szkoły. Kategorie konkursowe:

1. Konkurs na najciekawszy pełen strój i charakteryzację dla kl. I - III i IV - VIII.

2. Konkurs na najbardziej interesującą charakteryzację dla kl. IV - VIII.

3. Konkurs połączony z wystawą prac w formie 3D pt."Halloween i artystyczne dynie" (wystawa 28.10.22).

Zapraszamy wszystkich do zabawy i pokazania własnych talentów!!! Samorząd Szkolny i Świetlica.