"Pomagamy Ukrainie", "Solidarni z Ukrainą" i "Murem za Ukrainą" to hasła, które pojawiły się na tablicach wystawienniczych w naszej szkole. Wejście i wszystkie piętra naszego budynku zostały udekorowane przez uczniów klas V, VI, VII i VIII plakatami związanymi z akcją niesienia pomocy Ukrainie. Tym sposobem chcemy podkreślić nasze wsparcie dla tego kraju, który obecnie jest w stanie wojny z Rosją. Symboliczne odniesienie do rąk połączonych w geście uścisku - pomocy oraz flagi naszych państw Ukrainy oraz Polski to motywy najważniejsze w zastosowanych kompozycjach. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego i koła artystycznego stworzyli aranżacje na wejściu do szkoły z Mega sercami w kolorach flagi Ukrainy i przesłali życzenia oraz słowa wsparcia dla wszystkich uczniów również z Ukrainy i pracowników SP1.