W świetlicy 17 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kota. Cały dzień poświęcony został tematyce kotów. Wszyscy lubimy koty i ich mięciutkie, delikatne futerka. Wiele dzieci ma w domu koty i każdy mógł w tym dniu opowiedzieć o swoim pupilu – jego imię, wygląd. „Dzień kota” to nie tylko oddanie „hołdu” naszym przyjaciołom, ale także uwrażliwienie ludzi na bezdomne, głodujące zwierzęta. W tym dniu porozmawialiśmy sobie o rasach kotów, bajkach, w których bohaterami są koty oraz o najpopularniejszych piosenkach o kotach. W czasie całego dnia dzieciom towarzyszyły piosenki o tematyce naszych ulubieńców. Dzień Kota zakończyliśmy wykonaniem postaci kota i stworzeniem kociej galerii. Mamy nadzieję, że za rok „Koty” również doczekają się swojego święta w naszej świetlicy.