Wszystkie proponowane zajęcia na świetlicy uwzględniają kalendarzowy układ roku oraz wynikające z niego święta i uroczystości. Stworzyliśmy zimową planszę, na której pojawiły się kolorowe czapki i rękawiczki oraz śnieżynki wyklejane cukrem. Kolejna dekoracja świetlicowa dotyczy okresu, jaki aktualnie mamy czyli karnawału - stąd powstała plansza z maskami karnawałowymi. Następne święto wynikające z kalendarza  to walentynki, dlatego dzieci wykonały walentynkowe serduszka z życzeniami dekorowane naklejkami, papierem kolorowym, materiałem i brokatem. 9 lutego 2021 obchodziliśmy na świetlicy Dzień Bezpiecznego Internetu - dzieci przygotowały plakaty mówiące o tym, jak bezpiecznie z niego korzystać. Celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest promowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, które dążą do podniesienia świadomości i upowszechnienia wiedzy o problematyce bezpieczeństwa w sieci.