Świetlica w naszej szkole to miejsce, gdzie uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Dzieci uczą się kreatywnego myślenia i wykorzystują różnorodne środki wyrazu artystycznego do realizacji prac. Rysują, malują, tworzą instalacje na plastikowych podłożach, z produktów spożywczych wykonują rzeźby. Biorą udział w happeningach artystycznych bez ograniczenia przestrzeni, stając się jednocześnie twórcą i dziełem sztuki. Dzięki temu nasza szkoła jest bardzo radosna i kolorowa! Sami zobaczcie!

Ostatnio na świetlicy szkolnej wykonaliśmy prace plastyczne na dekorację korytarza szkoły. Powstały piękne, kolorowe motyle, które uczniowie zrobili za pomocą różnych narzędzi: kredek, mazaków, pasteli, farb. Wszyscy uczniowie klas 1-3 byli zaangażowani w upiększenie Naszej szkoły. Jednocześnie motyw motyla został wykorzystany jako scenografia I Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego PTT  "Gabi Cup". Na froncie szkoły powstał element dekoracyjny związany z tym wydarzeniem.

Izabela Pawlaczyk

Nasza szkoła na Dzień Dziecka w pełnej odsłonie zachwyca kolorami z palety barwnej. Radość i zabawa zagościła w naszych progach, bo wróciły wszystkie dzieci. Serce rośnie i uśmiech na naszych twarzach. Z tej okazji powstał radosny land- art obraz na kamieniu w naszym alpinarium, symbolizujący jedność naszej szkolnej społeczności. Wiki namalowała kompozycję, a Zosia i Amelka uruchomiły swoją wyobraźnię tworząc jedyny w swoim rodzaju mural. Radość kochani, radość, jesteśmy wszyscy razem!!!

Dekoracje i aranżacje szkolne z okazji Dnia Flagi obchodzonego 2 maja i 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to oprawa artystyczna przygotowana dla uczczenia świąt narodowych. Wszelkie działania opierają się na wartościach patriotycznych, umiłowaniu i pielęgnowaniu narodowej tradycji, kultury i języka. Dzięki temu mamy poczucie więzi społecznej i wspólnoty kulturowej oraz solidarności z naszą ojczyzną i społecznością.

Te działania to również jeden z elementów aranżacji całości ekspozycji Dzień Ziemi , Land art - sztuka Ziemi, Pejzaże, Pani Wiosna i zbliżający się wielkimi krokami Dzień Mamy. Dlatego w minionym tygodniu w świetlicy szkolnej postanowiliśmy, że skoro pogoda za oknem Nas nie rozpieszcza to zaprosimy Panią Wiosnę do szkoły poprzez zrobienie wiosennych dekoracji. Dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Bocian na łące” oraz planszę z wiosennymi, kolorowymi kwiatami. Wielkimi krokami zbliża się również Dzień Mamy, dlatego uczniowie stworzyli w technice kolażu portrety swoich mam, które udekorowali mleczami, zielonymi wstążkami oraz kokardami z papierków po cukierkach, aby podkreślić, że mamy obchodzą swoje święto właśnie w maju, czyli w samym środku pięknej wiosny. Mamy nadzieję, że nasze kolorowe prace zachęcą Wiosnę, żeby została z Nami jak najdłużej.

Izabela Pawlaczyk

Zapraszamy do obejrzenia specjalnie przygotowanych warsztatów artystycznych we współpracy naszej szkoły i Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim z okazji światowego Dnia Ziemi, który przypadł na dzień 22.04.2021 r. Zadaniem uczestników było pokazanie aspektów łączących człowieka z Naturą i wydobyć piękno, które nas otacza w pracy plastycznej, stosując różnorodne techniki mieszane min. kolaż. Dzieci były zachwycone, młodzież również, a za nami doświadczenie twórcze i kontakt z naturalną energią drzew.

Stanisław Wyspiański ( Młoda Polska) i jego kwiaty inspiracją do tworzenia prac projektowych i malarskich przez klasy IV, V, VI, VII. Prowadzony przez tego wszechstronnego artystę "Zielnik" stał się dla uczniów motywem do stworzenia wielobarwnych kompozycji przepełnionych miłością do natury. Najciekawsze prace naszych utalentowanych uczniów możecie obejrzeć w galerii poniżej i zobaczyć, jak w secesyjnej formie wici roślinnych esowatych utrwalać rzeczywistość. Brawo kochani!