Dekoracje i aranżacje szkolne z okazji Dnia Flagi obchodzonego 2 maja i 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to oprawa artystyczna przygotowana dla uczczenia świąt narodowych. Wszelkie działania opierają się na wartościach patriotycznych, umiłowaniu i pielęgnowaniu narodowej tradycji, kultury i języka. Dzięki temu mamy poczucie więzi społecznej i wspólnoty kulturowej oraz solidarności z naszą ojczyzną i społecznością.

Te działania to również jeden z elementów aranżacji całości ekspozycji Dzień Ziemi , Land art - sztuka Ziemi, Pejzaże, Pani Wiosna i zbliżający się wielkimi krokami Dzień Mamy. Dlatego w minionym tygodniu w świetlicy szkolnej postanowiliśmy, że skoro pogoda za oknem Nas nie rozpieszcza to zaprosimy Panią Wiosnę do szkoły poprzez zrobienie wiosennych dekoracji. Dzieci wykonały prace plastyczne pt. „Bocian na łące” oraz planszę z wiosennymi, kolorowymi kwiatami. Wielkimi krokami zbliża się również Dzień Mamy, dlatego uczniowie stworzyli w technice kolażu portrety swoich mam, które udekorowali mleczami, zielonymi wstążkami oraz kokardami z papierków po cukierkach, aby podkreślić, że mamy obchodzą swoje święto właśnie w maju, czyli w samym środku pięknej wiosny. Mamy nadzieję, że nasze kolorowe prace zachęcą Wiosnę, żeby została z Nami jak najdłużej.

Izabela Pawlaczyk