W trakcie Dnia Otwartego Szkoły dnia 7.03.2023 w budynku naszej szkoły przy ul. Łódzkiej 5/7 będzie można oglądać prace malarskie na płótnie i podobraziach wykonane przez Weronikę Sak z klasy IV a (koło plastyczne). Jej pasja związana z malowaniem, rozpoczęła się od momentu otrzymania prezentu w postaci sztalugi malarskiej, płócien i farb. Teraz zachwyt małej artystki nad naturą, pejzażami i kolorowymi ptakami, będziemy mogli podziwiać na przygotowywanej szkolnej wystawie. Serdecznie zapraszamy w imieniu Weroniki, która już spotkała się ze swoimi starszymi kolegami, dzieląc się informacjami na temat technik malarskich, które wykorzystuje i inspiracji po jakie sięga praktycznie każdego dnia.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom. Corocznie nasza szkoła dołącza do miliona organizatorów i uczestników którzy inspirują rozwój kodowania, myślenia obliczeniowego by rozwijać nowe pomysły i wprowadzać innowacje na przyszłość.

W tym roku projekt UE jest realizowany w terminie 9-24 października 2021 roku. W naszej szkole proponujemy na zajęciach dydaktycznych szeroki wachlarz tematów dla programistów. W klasie IV - mBot na drodze publicznej, w klasie V - koncert muzyczny z mBotem, w klasie VI - mBot w zastosowaniach praktycznych (fotokomórka, telebim), w klasie VIII - Moje hobby (witryna www z CSS) i w klasie  VIII - Algebra z Python'em.

Więcej szczegółów w witrynie projektu!

Pomimo pandemii i nauki zdalnej uczniowie klas IV-VII również celebrowali Dzień Świętego Patryka. Tak jak ich młodsi koledzy w tygodniu poprzedzającym dzisiejszy dzień uczniowie zdobyli wiedzę na temat tego święta poprzez samodzielne przygotowanie licznych prezentacji i filmików o obchodach tego święta. A dzisiaj uczniowie klas VI-VII mogli sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie online dotyczącym genezy, symboli, zwyczajów i legend związanych z obchodami Dnia Świętego Patryka. A. Wrońska i K.B.Maszarek

Prace plastyczne klas VII a i VII b to efekt wykorzystania różnorodnych materiałów oraz przeniesienie nas widzów w świat indywidualnych przeżyć, pasji oraz zainteresowań uczniów naszej szkoły. Wyobraźnia jest ważnym elementem w procesie twórczym. Jest podstawą autokreacji  i można ją wypracować nie tylko rysując, ale również malując. Nasi wspaniali uczniowie pokonali obawy, pokonali nieśmiałość i stworzyli wizje malarskie swojego świata wewnętrznego.

Brawa im za to! Tym razem na zdjęciu do wykorzystania zabawy manualne dla dzieci w domu i dwa niedźwiadki również z pozdrowieniami udanych prac domowych

Zwierzęta bez nich świat byłby ubogi. Ubogi o takie wartości, jak: czułość, przytulenie, przyjaźń, wierność. "Nasi milusińscy", jak to potocznie mówimy, umilają nam nasze codzienne życie. Psy, koty, króliki, żółwie, jeże to jednocześnie świat natury, który nas otacza i z którym żyjemy niejako w symbiozie. Mamy porę roku najweselszą - Wiosnę, gdzie wszystko budzi się do życia, rozkwita kolorami i kształtami. Uczniowie klas VI przenieśli nas w swoich pracach w obszary bardzo indywidualnych odniesień, nawiązując w formie artystycznej do postaci ukochanych zwierząt. Obejrzyjcie każdy szczegół, jakaż precyzja i ile wyrazu. Aż, cieszy oko!

Niedźwiadek, który macha do Was z ekranu to na szczęście.

Witamy w naszej Szkolnej Wirtualnej Galerii. Dzisiaj zamieszczamy pierwsze prace naszych uczniów związane z Dniem Mamy, osoby dla każdego z nas szczególnej. Są to prace, które dotarły do nas, jako praca domowa z klas IV i V. cieszymy się, że tak doskonale sobie radzicie zarówno w rysowaniu i malowaniu, jak również w obsłudze komputera.

Brawo! Kolejna część najciekawszych kompozycji przed nami.