Brawa dla finalistek!!!

Nasze wspaniałe i utalentowane Nina Grek, Pola Nowak i Lena Dziwisińska zostały finalistkami konkursu ogólnopolskiego "Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko" zorganizowanego przez Zamek Królewski w Warszawie. Zadaniem uczestników projektu było stworzenie przez dzieci prac inspirowanych obrazami Jana Matejki z zamkowej kolekcji: "Batory pod Pskowem", Kazanie Skargi", Rejtan upadek Polski i Konstytucja 3 Maja. Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Narodowego Instytutu Dziedzictwa i Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Bardzo się cieszymy, bo to niezwykłe osiągnięcie dla dziewczynek, które poświęciły swój wolny czas w okresie przerwy świątecznej wielkanocnej, aby stworzyć piękne i jedyne w swoim rodzaju kompozycje. Teraz czekamy na uroczyste podsumowanie - Galę Konkursową, która odbędzie się 2 czerwca 2023 na Zamku Królewskim w Warszawie połączone z wręczeniem nagród i oprowadzaniem po salach zamkowych.

Jeszcze raz brawa dla dziewczynek i ogromne Gratulacje!!!