Dzieci z grupy 0a w ciągu całego roku szkolnego brały udział w Ogólnopolskim Projekcie „Zabawa sztuką”. Głównym założeniem programu jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej. Jest to program w którym całkowicie odchodzimy od zadań odtwórczych, które bazują na schematach, kolorowankach, kartach pracy etc. Przedszkolaki zrealizowały zadania projektowe: nr 1. Twal – drukując litery i malując linią, zadanie nr 19. „ W pracowni artysty” i 13. „Sztuka użytkowa”– odwiedziły fabrykę ręcznie zdobionych bombek w Piotrkowie Trybunalskim, zwiedziły i podglądały pracę artystów – dzieci wykonały własny wzór na bombkach, odwiedziły Miejski Ośrodek Sztuki –obejrzały dzieła z zakresu rzeźby i ulepiły płaskorzeźby. Przedszkolaki przygotowały prezenty dla babci i dziadka w formie breloczków z koralików tworząc własne wzory. Zadanie 21 czyli „Ekspresjonizm abstrakcyjny” dzieci wykonały w Muzeum Sztuki MS2 w Łodzi , po zwiedzeniu Muzeum wykonały własne ekspresyjne dzieła i to z użyciem „nietypowego pędzla” (zadanie 5) – szczoteczkami do zębów. Braliśmy również udział w wyzwaniu 15 kwietnia - w Światowym Dniu Sztuki. Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Zabawa Sztuką” przez aktywną zabawę rozwijał poczucie estetyki, wrażliwości na piękno oraz uczy wiary we własne możliwości. Wszystkie zadania sprawiły uczniom ogromną radość, pozwoliły rozwinąć twórcze myślenie, kreatywność, motorykę małą i manualność oraz współdziałanie w grupie a w nagrodę dostaliśmy piękne certyfikaty.

Wychowawcy grupy 0a