W dniach 8-10 maja klasy Va i Vb oraz grupa młodzieży z klasy VIIa były na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Program wyprawy był bardzo ciekawy i różnorodny. Pierwszego dnia zwiedziliśmy największy w XVII w zamek w Europie, chlubę rodu Ossolińskich - Krzyżtopór. Poza zwiedzaniem ruin była żywa lekcja historii na temat mody i strojów szlacheckich. Potem w dawnej sali balowej chętni odtańczyli współczesny taniec, belgijkę i zjedli kiełbaski z grilla w dawnej jadalni. Drugim punktem wyprawy były Kurozwęki i Safari Bizon. Kolejny dzień wycieczki to wędrówki górskie, pełne historii, opowiastek i legend. Naszym przewodnikiem była pani Edyta Kwiecień. Zdobyliśmy najwyższy szczyt świętokrzyski, Łysicę, 614 m n.p.m. oraz Łysą Górę, gdzie zwiedziliśmy Święty Krzyż, najstarsze sanktuarium w Polsce oraz podziwialiśmy Gołoborze. Trzeci dzień to przede wszystkim realizacja ostatniego w tym roku szkolnym elementu projektu edukacyjnego"Poznajemy wielkich Polaków", ponieważ młodzież odwiedziła Oblęgorek, gdzie poznała życie i największe osiągnięcia Henryka Sienkiewicza oraz brała udział w lekcji o podróży afrykańskiej Noblisty. Potem jeszcze była wizyta w Chęcinach oraz w stolicy regionu, Kielcach. Bardzo dziękujemy biuru GlobalWay za zorganizowanie specjalnie dla naszej szkoły tej wyprawy. Był to bardzo dobry czas, aktywny, różnorodny, ale przede wszystkim obfitujący w bycie razem i tworzenie koleżeńskich relacji. Góry, trudy i wyzwania zbliżają.