Miejska Biblioteka Publiczna w Konstantynowie Łódzkim zaprosiła naszą szkołę do udziału w projekcie skierowanego do słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pięć uczennic z naszej szkoły, Wiktoria i Julka z Va, Martyna z Vb i Zosia oraz Amelia z VIa wcieliły się w postać Marii Konopnickiej i wyrecytowały na scenie MOK-u wiersze poetyki napisane w słonecznej Italii. Było to prawdziwe wyzwanie rzucone przez dyrekcję i pracowników MBP, ponieważ teksty autorki "Roty" tym razem były bardzo trudne, pełne metafor, nostalgii i bólu. Mimo tego nasze uczennice doskonale wypadły w projekcie, dodatkowo stylizując się na poetkę, poprzez strój i rekwizyty. Dziękujemy pani Wiesławie Przybyło-Cieślik za pomoc w realizacji tego zadania i pani dyrektor Annie Walczak za zaproszenie nas na "Włoski wieczór z Marią Konopnicką".