Po omówieniu wielu mitów uczniowie klasy Va przygotowali ucztę na Olimpie. Wcielili się w role bogów, tytanów, herosów i wielkich  bohaterów. Każdy miał za zadanie przygotować strój, atrybuty i wypowiedź na swój temat. Było bardzo ciekawie, czasem poważnie, czasem zabawnie a nawet i groźnie. Przy rytmach greckiej muzyki odbył się pokaz, którego zwieńczeniem był poczęstunek złożony z nektaru, pysznych soków i ambrozji - owoców. Uczniowie rozwiązywali też krzyżówkę poświęconą poznanym postaciom mitologicznym, rozpoznawali je na ilustracjach i interpretowali memy inspirowane starogreckimi opowieściami. Warto dodać, że uczniowie klasy Va przygotowywali się do tego projektu przez 3 tygodnie, czytając bogaty wybór mitów i analizując je nowoczesnymi metodami nauczania. Tak powstały piękne notatki, pełne ilustracji, symboli i map mentalnych.