20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia „Konwencji o Prawach Dziecka”. To dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji UNICEF-u. Działania związane z obchodami MDPD były realizowane przez cały tydzień. 21 listopada uczniowie klasy IIIa przybliżyli społeczności szkolnej najważniejsze informacje o prawach dziecka. Tego dnia w naszej szkole dominował kolor niebieski – symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie. Młodsi uczniowie wykonali wspaniałe plakaty z postaciami dzieci i najważniejszymi według nich prawami. Największą radość sprawił dzieciom wspólny taniec do piosenki „Góry do góry”. Wszyscy świetnie się bawiliśmy! Na lekcjach wychowawczych w klasach starszych również zostały zrealizowane zajęcia poświęcone tej tematyce. Dziękuję wszystkim dzieciom i nauczycielom za współpracę i zaangażowanie w realizacji projektu.

Monika Szynke