Szkoła zawsze ma ten przywilej, że może świętować ważne rocznice znacznie dłużej, niż trwa to zwyczajowo. Dzieci z klas 0 – III przygotowywały się do obchodów Święta Niepodległości już od miesiąca, ucząc się polskich pieśni legionowych i patriotycznych. Uczestniczyły też w konkursie plastycznym przywołującym tradycję robienia dekoracyjnych wycinanek.

Niełatwe zadanie mieli dziś uczniowie klasy III b, opowiadając swoim kolegom z klas I – III i oddziałów przedszkolnych dzieje naszej Ojczyzny pod zaborami. Tym trudniejsze, że historia Polski istniejącej przez 123 lata tylko w sercach Polaków, też jest bardzo złożona.

Uczynili to jednak pięknie, wywołując zainteresowanie i wzruszenie widowni. Ta zasłuchana, z uśmiechem na ustach i łezką w oku, nagrodziła występ gromkimi brawami. Nie do przecenienia był udział koła wokalnego, które pod przewodnictwem Pani Iwony Starkowskiej wspierało śpiew trzecioklasistów. A wszystko w otoczeniu biało-czerwonych dekoracji z domieszką barw niebieskiej i żółtej…

Zwieńczeniem uroczystego apelu było wręczenie nagród laureatom konkursu „Wycinanka na Święto Niepodległości” oraz pucharu uczniom klasy II a, którzy w budynku szkoły przy ul. Łódzkiej 117 zebrali najwięcej kasztanów.

Później można było zajadać pyszne Kasztanki i bezy w oczekiwaniu na jutrzejsze narodowe świętowanie. Wiwat Niepodległa!