" 11 dzień miesiąca, niesie z sobą mnóstwo słońca. Bo to bardzo ważna data i dla Polski i dla Świata. Przedszkolaki pamiętają całą Polskę pozdrawiają " , to fragment  jednego z wierszy, którego nauczyły się  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim.  10 listopada oddziały 0A, 0p1 i 0p2 uczestniczyły w apelu zorganizowanym przez klasę 3b i koło muzyczne. Cały  ubiegły tydzień uczniowie z oddziałów przedszkolnych  ozdabiali sale i korytarze oraz przygotowali wspólnie z wychowawcami krótkie występy przed ważnym świętem, jakim jest 11 Listopada - Święto Odzyskania Niepodległości. Celem obchodzenia 11 listopada jest m.in kształtowanie postawy szacunku do historii naszego kraju, symboli narodowych, właściwego zachowania podczas uroczystości, poszerzanie wiedzy na temat własnej ojczyzny, a także doskonalenie umiejętności artystycznych. Poniżej umieszczamy film z działań uczniów z oddziałów 0A,0p1 i 0p2 oraz zachęcamy do jego obejrzenia.

Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Kiereś i Pani Wioletcie Świerczewskiej za zaproszenie na uroczysty apel. Jednocześnie chcemy pogratulować ogromu pracy, jaki włożyły obie Panie w przygotowaniu, tak wzruszającego, pełnego istotnych, historycznych wiadomości przedstawienia, opowiadającego dzieje Polski pod zaborami i drogi jaką nasza Ojczyzna musiała przejść, aby być wolną niepodległą. Chcemy również pogratulować uczniom klasy 3B i uczniom z koła wokalnego pod kierownictwem Pani Iwony Starkowskiej wspaniałego występu.

Wychowawcy oddziałów 0A,0p1 i 0p2