Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy  5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Również do naszych oddziałów przedszkolnych zawitała bajkowa atmosfera w dniach od 3 do 7 listopada. Przypomnieliśmy sobie bajki, które towarzyszą nam w dzieciństwie. Chętne dzieci przyszły ubrane 4 listopada w ubrania z ulubioną postacią z dowolnej bajki. Nie zabrakło więc: księżniczek, Myszki Miki, Strażaka Sama, Boba Budowniczego, i wielu innych bajkowych postaci. Dzieci zaprezentowały swoje stroje podczas wspólnych pląsów na sali. Tego samego dnia czyli 4 listopada do grupy 0A zawitała Pani Joanna Tarała, którą wszyscy bardzo dobrze znają z naszej szkolnej biblioteki, i która przychodzi do każdej z grup raz w tygodniu na wspólne czytanie bajek. Pani Joanna przygotowała dla dzieci specjalne zagadki dotyczące bohaterów z bajek, np. dzieci losowały z kosza rekwizyty i musiały odgadnąć tytuł bajki kojarzący się z tą rzeczą, np miodek, jabłko czy łupinka orzecha włoskiego. Była również zabawa ruchowa "Jestem postacią z bajki i poruszam się jak...? np. "Kopciuszek" - dzieci miały za zadanie poruszać się po sali udając, że zamiatają, "Wilk z czerwonego kapturka" - dzieci na czworaka udawały, skradającego się wilka i wiele innych. A na sam koniec dzieci zamieniły się w Kopciuszka i w parach oddzielały fasolę od kaszy. Pani Joanna odwiedziła też oddział przedszkolny 0p1 - 3 listopada i 7 listopada oddział 0p2. Bardzo dziękujemy Pani Joasi za zorganizowanie  wspaniałych zajęć w oddziałach przedszkolnych. A Was Drodzy Rodzice, zachęcamy do wspólnego czytania bajek z dziećmi przed snem. Fotorelacja z tych dni poniżej.

Wychowawcy oddziałów 0A,0p1 i 0p2