W związku ze zbliżającym się Dniem Praw Dziecka, obchodzonym 20 listopada ogłaszamy szkolny konkurs plastyczny o tematyce związanej z prawami dziecka pt. „Prawa dziecka oczami dzieci”. Regulamin konkursu:

1. Konkurs skierowany jest do uczniów oddziałów przedszkolnych i klas I – III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim

2. Celem konkursu jest:

• zapoznanie dzieci z Prawami Dziecka,
  • rozwijanie szacunku do drugiego człowieka niezależnie od koloru skóry, pochodzenia czy narodowości,
  • uczenie korzystania ze swoich praw, z jednoczesnym poszanowaniem praw innych ludzi,
  • rozwijanie uzdolnień plastycznych i wymiana doświadczeń

3. Temat pracy konkursowej powinien obejmować wybrany aspekt praw dziecka, zapisany

w Konwencji o prawach dziecka: prawo do wychowywania się w rodzinie, adopcji, oświaty i nauki, kultury, wypoczynku, rozrywki, ochrony zdrowia i opieki medycznej, wszechstronnego rozwoju osobowości, swobody wyznania, światopoglądu, ochrony przed wyzwiskiem i poniżającym traktowaniem, prywatności, równości, życia bez przemocy oraz poszanowania godności.

4. Technika pracy dowolna: malarstwo, rysunek, wycinanka, wydzieranka i inne z wyłączeniem materiałów sypkich oraz plasteliny i modeliny.

5. Format pracy: A-4

6. Prace należy dostarczyć wychowawcy do 17 listopada 2022r.

7. Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

8. Rozstrzygnięcie konkursu i ocena prac nastąpi do 22 listopada 2022r.

9. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy I – III.

Organizatorzy: Edyta Tomasik, Małgorzata Kwasek