Uczniowie klasy IVa zakończyli właśnie pracę nad kolejną lekturą. Tym razem była to niezwykła powieść ponadpokoleniowa "Akademia pana Kleksa" Jana Brzechwy. W ramach projektu "Nienudna lektura" dzieci wykonywały zamiast klasycznych notatek lapbooki i wzięły udział w tygodniowych warsztatach "My w Akademii". Odbyła się tu lekcja kleksografii, na której młodzi adepci tworzyli swoje kleksy i pisali zabawne opowiadania, niektóre nawet były rymowanymi historyjkami, a Wiktoria i Julka stworzyły piosenkę zainspirowaną barwnymi plamami. Na lekcji przędzenia liter nie nawijaliśmy książek na palce, ale własne imiona wykorzystaliśmy do refleksji na swój temat. Każdy miał odkryć swoje zalety i mocne strony. Pan Kleks był niezwykłym profesorem, uczył kreatywnie i nietuzinkowo, dlatego nic dziwnego, że lektura klasy czwartej nie mogła być nudna. Przed nami jeszcze wycieczka do fabryki, tym razem nie dziur i dziurek, ale kultury, nauki i zabawy, czyli Bajki Pana Kleksa w Katowicach.