Klasa 4a kończy już omawianie jednej z najniezwyklejszych współczesnych książek, "Opowieści z Narnii" C.S. Lewisa. Porywającą historię rodzeństwa Pevency i ich wizytę w magicznej krainie dzieci przeżywały na wiele sposobów. Pisały recenzje, opowiadały o zdarzeniach, nawet charakteryzowały bohaterów. Jenak najwięcej radości sprawiło nam wspólne wieczorne czytanie wybranych rozdziałów powieści. Wtorkowe i czwartkowe wieczory od 4 grudnia były zarezerwowane dla "Opowieści z Narnii". Dzieci mogły w ten sposób lepiej zrozumieć i wniknąć w niezwykły świat fantazji Lewisa. Była muzyka, świąteczne i zimowe stroje, podjadanie ptasiego mleczka, ale w niewielkiej ilości, bo wiemy, że szkodzi i wspólna zabawa na koronacji Piotra, Zuzanny, Edmunda i Łucji. Śmiało możemy rzec, do zobaczenia po drugiej stronie szafy...