Uczniowie z klas VI a, VI b, VII a, VII b wspólnie z wychowawcami i z rodzicami zaangażowali się w świąteczną zbiórkę dla dzieci i młodzieży przebywających w Domu Dziecka nr 1 w Łodzi. Dzięki Ich ofiarności udało się zebrać wiele artykułów. Do kartonów prezentowych trafiły środki higieniczne, kosmetyczne, słodycze, gry edukacyjne, zabawki, książki, ubrania i wiele innych akcesoriów. Przedstawicielki szkolnej społeczności - Alicja Rumowicz, Weronika Jurek i nauczycielka - Małgorzata Funkowicz - Krata oraz przedstawicielka Rady Rodziców - Pani E. Rumowicz zawiozły dary do Domu Dziecka.

Podopieczni przebywający w Domu Dziecka nr 1, w wieku od 8 do 20 lat, potrzebują niemal wszystkiego. Marzą o nowych rzeczach, bo często dostawali od rodzin, sąsiadów, znajomych - używane ubrania, plecaki, buty. Cieszą się, kiedy dostaną coś osobistego, pięknie pachnącego, coś tylko dla nich... Mamy nadzieję, że znajdą wśród wielu artkułów te, które sprawią uśmiech na ich twarzy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę za pomoc, wsparcie i życzliwość. W szczególności chcemy podziękować Pani E. Rumowicz, która zaproponowała transport do Domu Dziecka, z którego z chęcią skorzystaliśmy. Mamy nadzieję, że nie będzie to jednorazowa zbiórka.

Pomaganie ma sens i przynosi radość!!!

Małgorzata Funkowicz - Krata, Grzegorz Rybus, Monika Śniegucka, Elżbieta Sobczak - Poszepczyńska - organizatorzy zbiórki