Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim oraz „Małe Marzenia” Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Osobom Potrzebującym Wsparcia organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Piękna nasza Polska cała!”, umieścili na stronie internetowej werdykt szacownego jury. Mottem projektu artystycznego i inspiracją do pracy twórczej były słowa Świętego Jana Pawła II : "Piękno tej ziemi skłania mnie do wołania o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń.”

W obszarze tego piękna znalazła się Katedra na Wawelu, która została namalowana przez Martynę R.  z kl. III c w sposób nietypowy, prostą plama barwną, ale ze skomplikowaną strukturą linii konstrukcyjnych formy gotycko-renesansowej.

Zainteresowanie dzieci i młodzieży bogactwem polskiej sztuki i kultury, w tym przypadku spełniło się w 100 procentach, a samej Martynie życzymy powodzenia w kolejnych odsłonach jej talentu.