"Wielki Dzień Polaków, Wielki Dzień Komendanta - 11 Listopada 1918 roku"

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów phocagallery/2017-2018/pilsudski oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

22 marca 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 przy ul. Wareckiej w Łodzi odbył się finał interdyscyplinarnego konkursu pt. "Wielki Dzień Polaków, Wielki Dzień Komendanta - 11 Listopada 1918 roku" Próba rekonstrukcji wydarzeń w przeddzień stulecia niepodległości.

Forma prac konkursowych była dowolna, uczestnicy zrealizowali prace malarskie, rysunkowe, filmowe, pamiętniki, płaskorzeźby, kolaże fotograficzne, makiety itp. Łącznie na konkurs wpłynęły 102 prace z całego województwa, ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W swojej ocenie jury wzięło pod uwagę trafność ujęcia tematu i wykorzystanie zróżnicowanych środków wyrazu. Nasi uczniowie byli bezkonkurencyjni, zwłaszcza w doborze materiałów i w samej koncepcji ilustracji Dnia Niepodległości. Komisja oceniająca była pod wrażeniem wszystkich prac, ale urzekła swoją oryginalnością zwłaszcza praca Lidii Wodzickiej, która stworzyła Księgę Metafor w odniesieniu do wspomnień kobiety, świadka wydarzeń Dnia Niepodległości. Gratulujemy naszym zwycięzcom i dziękujemy koordynatorce konkursu Pani Aleksandrze Buzar. A oto oni nasi utalentowani uczniowie:
I miejsce - Lidia Wodzicka kl. II a za księgę metafor
II Miejsce - Dominik Zakrzewski kl. III a za kolaż fotograficzny
III Miejsce - Laura Bujnowicz kl. II a za makietę z postacią Józefa Piłsudskiego na koniu
Wyróżnienie - Roksana Zasada kl. II c za portret Marszałka w wieńcu laurowym.

Konkurs został zorganizowany pod honorowym patronatem:

Pana Tomasza Treli Pierwszego Wiceprezydenta Łodzi,
Pani Jolanty Chełmińskiej Prezesa Łódzkiego Oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża,
Pani Barbary Suchary Inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi
Pan Adama Przepałkowskiego PrezesaZarządu Głównego Związku Legionistów Polskich i Ich Rodzin
Pana Stanisława Świerkowskiego Prezesa Społecznego Komitetu Pamięci Józefa Piłsudskiego w Łodzi
Pani Sylwii Wielichowskiej z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi
Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

{gallery}/phocagallery/2017-2018/pilsudski{/gallery}