Stypedia

12 grudnia 2017 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Konstantynowa Łódzkiego, zostały wręczone stypendia artystyczne za działalność twórczą, utalentowanym dzieciom i młodzieży z naszego miasta. Burmistrz Henryk Brzyszcz nagrodził w ten sposób uczennice z naszej szkoły: Oliwię kl. II c, Martynę kl. III c i Martynę kl. III c.

Dziewczyny oprócz tego, że malują, rysują i fotografują, to również aktywnie uczestniczą  w życiu  kulturalnym  Konstantynowa Łódzkiego. Biorą udział we wszystkich przedsięwzięciach promujących naszą gminę i powiat na forum ogólnopolskim i międzynarodowym. Zrealizowały zdobywając nagrody i wyróżnienia projekty artystyczne min. międzynarodowy pt."Dzieła mistrzów inspiracją współczesnej fotografii" - Bronowice koło Lublina, "Śladami Leona Wyczółkowskiego" - współpraca z Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy ( Nagroda Prezydenta Bydgoszczy 2017), czy "Jestem stąd" - projekt wykonany we współpracy z Akademickim Ośrodkiem Inicjatyw Artystycznych w Łodzi oraz ogólnopolski "Jan Paweł II w oczach dziecka" z Muzeum w Bielsku Podlaskim.

Gratulujemy naszym utalentowanym uczennicom, życząc kolejnych wspaniałych pomysłów i energii twórczej.