Gratulacje dla Poli, Niny i Leny

2 czerwca 2023 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego zatytułowanego "Zamek w dziecięcej wyobraźni. Tu mówi Matejko". Finalistkami tego prestiżowego wydarzenia zostały za pracę grupową w kategorii:

Klasy 1-3

II miejsce - Nina Grek i Pola Nowak - SP. nr 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim, wychowawczyni  p. Anna    Bielecka.

Klasy 4-6

Wyróżnienie (praca indywidualna) -  Lena Dziwisińska - SP. nr 1 im.Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim, wychowawczyni p. Elżbieta Sobczak- Poszepczyńska.

Uroczysta Gala Finałowa została przygotowana przez pracowników Działu Edukacji na, której wyróżniono 12 prac z całej Polski i uhonorowano nagrodami. Tego dnia przygotowano również wiele atrakcji dla laureatów konkursu oraz rodziców: zabawy terenowe, zwiedzanie sal zamkowych, a Nina, Pola i Lena same udzielały indywidualnych wywiadów telewizyjnych. Opisywały technikę wykonania, postaci na obrazach, swoje inspiracje i mówiły o czasie, jaki poświęciły na wykonanie kompozycji. Film z tego wydarzenia będzie można oglądać na stronach muzeum Zamku Królewskiego w Warszawie. Gratulujemy dziewczynkom wspaniałego osiągnięcia w dziedzinie plastyki, a rodzicom dziękujemy za wsparcie i opiekę. Jesteście Wspaniali!!!

W etapie szkolnym wzięło udział około 50 uczniów. Prace zostały pokazane na uroczystym apelu szkolnym z okazji 3 Maja 2023.

Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowały się prace następujących uczniów:

Realizacja grupowa: Konstancja Bakus i Hanna Dąbek oraz Hanna oraz Mateusz Baranowiczowie.

Koordynator merytoryczny i artystyczny etapu szkolnego i ogólnopolskiego Wiesława Przybyło-Cieślik.