Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zaprasza do udziału w konkursie pt. „Przepis na plakat”, skierowanego do uczniów szkół podstawowych. Celem Konkursu jest przede wszystkim upowszechnianie wiedzy na temat muzeum oraz rozbudzanie zainteresowania historią i sztuką. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. I - III i IV - VI.

Celem konkursu jest:

• podnoszenie umiejętności projektowania dobrego plakatu, przy wykorzystaniu przygotowanego przez Muzeum narzędzia – filmu instruktażowego „Przepis na plakat”;

• wyrabianie kompetencji estetycznych przy wykorzystaniu inspiracji sztuką plakatu;

• doskonalenie sprawności manualnych i umiejętności plastycznych;

• popularyzacja świetnie zaprojektowanych plakatów z okresu II Rzeczpospolitej.

Serdecznie zapraszamy na str. internetową Muzeum i zapoznanie się z regulaminem oraz filmami instruktażowymi.

• Termin zgłoszenia prac w etapie szkolnym konkursu 20.11.2022 r.  Koordynator konkursów artystycznych WPC.