"Motywy wodne w sztuce"

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Motywy wodne w sztuce" i "Sztuka francuska w malarstwie" (projekt szkolny) młodzież z klasy II b (oddziały gimnazjalne) wykonała na ścianie naszej szkoły MURAL.

Ta artystyczna wypowiedź została stworzona różnymi środkami wyrazu min. farbami akrylowymi i kolorowymi sprayami. Dzięki wsparciu Rady Rodziców uczniowie mogli wyczarować na przestrzeni 5m x 3m malarski motyw wodny inspirowany dziełem jednego z najsłynniejszych francuskich impresjonistów Clauda Moneta pt."Niebieski mosteczek". W projekcie udział wzięli: Olga , Mateusz , Emilia , Wiktoria i Edyta . Powstały również dwa filmy dokumentujący proces tworzenia obrazu, które wezmą udział w międzynarodowym konkursie w Tychach. Autorami filmów są Karolina kl. II a i Patryk kl. II c, a opiekunami artystycznymi p. Wiesława Przybyło - Cieślik i p. Ewa Pawlak.

Dokumenty filmowe zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły i będzie można je oglądać już od poniedziałku.