Klasa "zerówki" SP 1 im. Królowej Jadwigi w Konstantynowie Łódzkim uczestniczyła w warsztatach z LINORYTU. które odbyły się 18 listopada bieżącego roku w Galerii OGRÓD SZTUKI. Dzieci pod opieką nauczycieli Pani Magdaleny Lotki, Haliny Bukowskiej i Anety Wrońskiej tworzyły barwne kompozycje inspirowane pracami artystki z Konstantynowa Łódzkiego Kaliny Wybrańskiej. Walory artystyczne, jako istota każdej powstałej pracy, stały się bodźcem do malowania i drukowania ręcznego oraz komponowania na płaszczyźnie. Specyfika druku wklęsłego została odkryta zarówno przez dzieci, jak i nauczycielki.

Brawo! Następne takie doświadczenia już w grudniu. Tym razem Galeria odwiedzi wszystkie szkoły i klasy 1 - 4, a tematem przewodnim będzie ANIOŁ.