W sobotę, 26 października grupa siódmoklasistów z naszej szkoły uczestniczyła w XXV kweście Ratujemy Zabytki Cmentarza Starego. Nasza szkoła od 2 lat, a wcześniej przez wiele lat  jako Gimnazjum Nr 1, uczestniczy w tej cudownej akcji ratowania zabytków najstarszej nekropolii Łodzi, stolicy naszego województwa. Uczniowie klasy VII B porządkowali kwatery w części ewangelickiej oraz zbierali fundusze na odnowienie kolejnych zabytków cmentarza. Na zakończenie młodzież miała okazję uczestniczyć w lekcji historii i spacerze śladami wielkich łodzian i ich rodzin pochowanych na Cmentarzu Starym przy ulicy Ogrodowej. Naszym przewodnikiem był sam prezes fundacji zajmującej się kwestą od 25 lat, pan Cezary Pawlak.

Dziś mogliśmy zrobić coś dobrego w słusznej sprawie. Jako opiekunowie dziękujemy za pracę wolontarystyczną i gratulujemy postawy społecznej naszym wychowankom.

Ewa Pawlak i Joanna Szczesio-Gawrońska