- Szczegóły
- Ewa Pawlak
- Odsłony: 369
W piątek 13 stycznia 2023 roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Od tego momentu uczniowie klasy 1c i 1d stali się pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.
Zanim jednak nastąpiła ta uroczysta chwila, koleżanki z wolontariatu bibliotecznego Lena Weronika i Kornelia przygotowały ciekawostki i zagadki dotyczące książek, bajek oraz biblioteki. Dziewczęta przepytały naszych najmłodszych także ze znajomości literatury dziecięcej. Pierwszoklasiści egzamin zdali śpiewająco i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby korzystać z biblioteki. Złożyli uroczyste ślubowanie pod przewodnictwem Pani Książki. Nasza szkolna biblioteka pozyskała nowych, wspaniałych czytelników!
Na pamiątkę tego wydarzenia nowo pasowani czytelnicy dostali pamiątkowe zakładki do książki wykonane przez p. Anię i dzieci ze świetlicy szkolnej.
- Szczegóły
- Ewa Pawlak
- Odsłony: 533
Naszą szkołę odwiedził łódzki pisarz literatury dziecięcej, pan Eugeniusz Dolat, autor książek min.„O kozie Klementynie i innej zwierzynie", „Czarownica Zołza". Pan Eugeniusz w barwny sposób czytał swoje wiersze dla najmłodszych dzieci budząc zainteresowanie i wywołując uśmiech na ich twarzach.
Natomiast nie co starsi uczniowie podczas spotkania mogli dowiedzieć się jak powstają książki, na czym polega praca autora, ilustratora, redaktora i wydawcy.
Na zakończenie wszyscy chętni mogli kupić książkę wraz z dedykacją. Biblioteka szkolna również otrzymała książkę w prezencie.
- Szczegóły
- Ewa Pawlak
- Odsłony: 841
„Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
W. Szymborska
Nowości wydawnicze – są już w naszej bibliotece!!!
Księgozbiór biblioteki szkolnej został wzbogacony o nowe pozycje książkowe. Zakupiono niezwykle interesujące i piękne książki przeznaczone – tym razem dla uczniów najmłodszych klas. Są to głównie publikacje o tematyce przygodowej i podróżniczej
Mamy nadzieję, że zakupione książki będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem naszych najmłodszych i zarazem najaktywniejszych czytelników.
- Szczegóły
- Ewa Pawlak
- Odsłony: 982
W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły i upowszechnianie czytelnictwa. Hasło tegorocznych obchodów to: „Baśnie i legendy z całego świata”. Z tego powodu odwiedziły naszą bibliotekę uczniowie klasy I b i c. Zapoznali się z księgozbiorem szczególnie z książeczkami dostosowanymi do ich wieku, nauczyli się jak korzystać i zachowywać w wypożyczalni i czytelni. Na koniec wysłuchali Legendy o Lechu, Czechu i Rusie.
- Szczegóły
- Wiesława Przybyło-Cieślik
- Odsłony: 1083
Biblioteka to nie wszystko!!! Mamy jeszcze "Czytelnię" cudownie odświeżoną, pomalowaną i z nowymi mebelkami oraz książkami. Wisi na ścianach też parę ciekawych prac fotograficznych, którymi zachwycaliśmy się w tamtym roku "Niepodległa w oczach dzieci i młodzieży". Wystawa cieszy oczy, bo na nich jesteście Wy kochani nasi uczniowie! Przed nami Dzień Flagi i rocznica Konstytucji 3 Maja w związku z tym, jak najbardziej taki właśnie temat zarówno ekspozycji, jak i dekoracji szkolnych. Tęsknimy za Wami! Trzymajcie się! Biblioteka czeka na Was i Czytelnia żyjąc wspomnieniami. Głowa do góry! Jesteśmy dla Was i z Wami Kochani!
- Szczegóły
- Wiesława Przybyło-Cieślik
- Odsłony: 1070
Zapraszamy do udziału w konkursie ogólnopolskim literacko - plastycznym ,,Moja przygoda w szkolnej bibliotece z Konstytucją 3 Maja”.
Organizatorami konkursu są Szkoła Podstawowa nr 10 im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII oraz przyszkolnych oddziałów przedszkolnych (oddziały zerowe). Konkurs ma na celu przybliżenie uczniom informacji o znaczeniu i okolicznościach uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz roli bibliotek w życiu młodego człowieka. W konkursie biorą udział wyłącznie prace wykonane indywidualnie, nigdzie dotąd niepublikowane, prace nie zawierające wyłącznie streszczenia utworu literackiego. Prace zgłaszane są za pośrednictwem szkół lub przedszkoli ("zerówki"), z jednej placówki można zgłosić maksymalnie 2 prace literackie i 2 plastyczne (w każdej kategorii wiekowej).
Konkurs przeprowadzany jest w dwóch kategoriach:
kategoria literacka – adresowana do uczniów szkół podstawowych (klasy III-VIII)
kategoria plastyczna –uczniowie szkół podstawowych (0-VIII) oraz oddziałów zerowych przedszkoli.
Osoby zainteresowane udziałem w konkursie prosimy o kontakt indywidualny. Linki do konkursu można znaleźć na stronie internetowej organizatorów i portalu "Konkursy i festiwale dla dzieci".
Koordynatorzy konkursu na terenie szkoły: bibliotekarze - p.Jolanta Pawlak, p. Mariola Staniek i plastyka p. Wiesława Przybyło-Cieślik.