Europejski Tydzień Kodowania to inicjatywa społeczna. Każdy może zorganizować wydarzenie promujące naukę kodowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nauka kodowania pomaga wszystkim zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.

Nasze plany:
Zajęcia edukacyjne w każdej klasie na zajęciach z informatyki. Turniej międzyklasowy w programowaniu drużynowym. Rozwiązywanie problemów przedmiotów ścisłych przez programowanie robotów w świecie realnym i wirtualnym. Warsztaty dla nauczycieli nauczania początkowego - rozwiązywanie zadań na codeweek.eu. Zajęcia edukacyjne z edukacji informatycznej w każdej klasie.

Zestaw narzędzi dla nauczycieli:

1. w witrynie projektu CodeWeek.eu.
  2. stronę z zasobami dla nauczycieli,
  3. bibliotekę materiałów dydaktycznych,
  4. certyfikat dla uczestników.

codeweek

Posiedzenia Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 odbędą się w budynku szkoły przy ul. Łódzkiej 5/7 w dniach:

1.  dnia 29.08.2019r./czwartek/ - godz. 10.00
  2.  dnia 30.08.2019r. /piątek/    - godz. 10.00

Zapraszam.

Artur Śniegucki

Zapraszamy!

Informujemy, iż posiedzenia Rady Pedagogicznej odbędą się w następujących terminach:

1. 29.08.2018r. /środa/, godz. 10.00 - kończące rok szkolny 2017/2018
  2. 30.08.2018r. /czwartek/, godz. 10.00 - rozpoczynające nowy rok szkolny 2018/2019.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja.

Zapraszamy na wywiad z panem Jerzym Jabłońskim w TVP 3.

E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dadzą możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki. Zasoby mogą się dynamicznie zmieniać. Każdy uczeń i nauczyciel na swoim koncie – profilu będzie mógł gromadzić własne materiały, dzielić się nimi, tworzyć autorskie wersje podręcznika.

62 e-podręczniki do 14 przedmiotów i edukacji wczesnoszkolnej, w sumie 5195 lekcji – takie zasoby udostępnimy na naszej platformie w nowym roku szkolnym. Podzielone są na cztery główne bloki:

• edukacja wczesnoszkolna (klasy 1-3)
  • szkoła podstawowa (klasy 4-6)
  • gimnazjum i szkoła ponadgimnazjalna.

E-podręczniki będą całkowicie bezpłatne dla wszystkich. Dostępne z dowolnego miejsca o dowolnej porze, siedem dni w tygodniu. Online i offline – w razie kłopotów z siecią, za pomocą aplikacji natywnych dla systemów operacyjnych Android, IOS, Windows. Na  komputerach, laptopach, tabletach i smartfonach, czytnikach e-booków, tablicy interaktywnej.

Witryna projektu...

Rok dla Niepodległej

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, Minister Anna Zalewska zapowiedziała, że obecny rok szkolny 2017/2018 będzie „Rokiem dla Niepodległej”.

MEN od kilku lat nadaje hasła przy okazji kolejnych inauguracji roku szkolnego, aby w ten sposób zwrócić uwagę na ważne idee i problemy związane z edukacją.

Poprzedni rok szkolny 2016/2017 ogłoszony był „Rokiem Wolontariatu”.