W ostatnim czasie dzieci z oddziału 0B odwiedziły dwukrotnie bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały książki znajdujące się na półkach. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się dział książek dla dzieci. Wszystkim podobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki. Pani bibliotekarka opowiedziała co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem i jak dbać o książki. Dzieci otrzymały czasopisma przyrodnicze oraz kolorowanki. Kolejna wizyta w bibliotece była pełna niespodzianek! Dzieci powitał wysłannik Świętego Mikołaja, który przeczytał im opowiadanie, a następnie zaprosił do konkursu Zgaduj -zgadula! Każdy przedszkolak otrzymał nagrodę w postaci słodkiego przysmaku. Dzieci z wielką radością i niemałym zaskoczeniem oglądały swoje prace plastyczne, które zostały zawieszone w czytelni tworząc Małą Galerię. Nasze wizyty w bibliotece upłynęły w bardzo radosnej atmosferze. Bezpośredni kontakt z książką, rozbudził u dzieci wyobraźnię i poszerzył ich wiedzę. Przedszkolaki, żegnając się podziękowały paniom bibliotekarkom za zaproszenie oraz obiecały, że będą często odwiedzać bibliotekę szkolną.