Od stycznia 2020 roku w oddziale przedszkolnym 0B rozpoczął swą działalność Klub Czytających Rodziców.Celem Klubu jest:
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
- nauka skupienia uwagi,
- poszerzanie słownictwa,
- rozwijanie wyobraźni u dzieci,
- kształtowanie gotowości do czytania i pisania,
- zachęcenie dorosłych do głośnego czytania dzieciom,
- włączenie rodziców w życie grupy przedszkolnej / społeczności szkolnej,
- wzmocnienie więzi emocjonalnej pomiędzy dorosłymi a ich dziećmi.

Pierwszą (odważną :O) ) mamą była mama Marysi, Pani Katarzyna, która zaciekawiła dzieci czytając przepiękne i jeszcze nieznane baśnie ze zbioru baśni całego świata „Bajarka opowiada”  Marii Niklewiczowej. Pierwsza przeczytana baśń, to baśń samojedzka „Jak Waj zwyciężył morze” druga, to baśń niemiecka „Dwie prządki i żaba”. Czytając te nieprawdopodobne historie, Pani Katarzyna zabrała nas w baśniową podróż po różnych zakątkach świata, pięknie odczytywany tekst rozbudzał fantazję dzieci i tworzył niepowtarzalny klimat.

Kolejną mamą, była mama Leny, Pani Anna, która przeczytała przedszkolakom książkę pt.: „Operacja- Królowa Dżungli” L. Horst, H.Sandnes. Pani Anna dla każdego przedszkolaka przygotowała mapę, dzięki której, dzieci słuchając opowiadania mogły towarzyszyć parze detektywów w podróży po Afryce, znajdując ślady, podążając za wskazówkami, łamiąc szyfry i rozwiązując zadania -wszystko w celu odnalezienia Królowej Dżungli!

Kolejną mamą, była mama Olivera, Pani Monika, która przeczytała kilka opowiadań z książki „Jaś i Janeczka” A. Schmidt. Opowiadania o parze nierozłącznych przyjaciół, którzy mają szalone pomysły i mnóstwo przygód przypadły przedszkolakom do gustu. Było dużo śmiechu w trakcie słuchania, jak przyjaciele wspólnie psocą, ale i odkrywają świat. Na zakończenie wizyty, Pani Monika poczęstowała wszystkie przedszkolaki, wspólnie zrobionym z Oliverem ciastem.

Za poświęcony czas oraz zaangażowanie bardzo dziękujemy!

Serdecznie zachęcamy innych Rodziców do włączenia się do akcji czytania dzieciom.