... pełne wspaniałych wrażeń...

20 listopada oddziały przedszkolne 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do Fabryki Bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

Przedszkolaki na początku odwiedziły DMUCHALNIĘ, gdzie pracownicy ze szklanej rurki podgrzewanej palnikiem wytwarzają przeróżne kształty. Kolejnym miejscem, które odwiedziły była SREBRZALNIA, gdzie pracownicy za pomocą odpowiedniej reakcji chemicznej poddają bombki procesowi srebrzenia. Następnie odwiedziły DEKORATORNIĘ, gdzie przyglądały się pracy pań dekoratorek, które ręcznie nanosiły na bombki piękne wzory. Przedszkolaki dowiedziały się, że do tego celu używa się kleju, żeli, kolorowych brokatów, piór. To właśnie w tym miejscu każde dziecko wykonało swoje pamiątkowe bombki.
Dzieci wróciły do szkoły pełne wspaniałych wrażeń z własnoręcznie wykonaną pamiątką.