Była to wspaniała lekcja patriotyzmu...

W tym roku ogólnopolskie obchody upamiętniające żołnierzy wyklętych w naszym mieście były wyjątkowe. 1 marca wszyscy uczniowie konstantynowskich szkół pisali w budynku naszej szkoły przy ul. Łódzkiej 5/7 turniej wiedzowy poświęcony tym bohaterom. W sobotę, 2 marca nasi gimnazjaliści wzięli udział w podsumowaniu VII Turnieju Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, wystawiając sztukę poświęconą Ince zatytułowaną "A jeśli komu droga otwarta do nieba". Scenariusz napisał pan Krzysztof Waligórski, a 9 naszych uczniów opowiedziało tragiczną historię zakatowanej przez UB sanitariuszki Danuty Siedzikówny. Była to wspaniała lekcja patriotyzmu, którą nasi wychowankowie odrobili celująco.

Gratulujemy aktorom: Martynie, Wiktorii, Małgosi, Wiktorii, Magdzie, Wiktorowi, Kacprowi, Mateuszowi i Bartkowi oraz Nikoli za pomoc i obsługę techniczną przedsięwzięcia.