"Kulturalnie i sportowo"

Półkolonie w SP 1 im. Królowej Jadwigi już za nami. Dzieci w wieku od 7 do 11 lat bawiły się pod hasłem "Kulturalnie i sportowo". W poniedziałek uczestniczyliśmy w zajęciach na basenie miejskim. Wtorek spędziliśmy w Teatrze Pinokio, biorąc udział w warsztatach TEATRU CIENI i podziwiając aktywnie spektakl "Piosenki do grania na nosie". Największe wrażenie zrobiła muzyka na żywo i gra aktorska zachęcająca nas do żywego uczestnictwa w koncercie. Środowe przedpołudnie spędziliśmy z gościną w Bibliotece Miejskiej, gdzie jej miłe panie bibliotekarki pokazały nam bajkę o rybaku i złotej rybce i udostępniły bogate zbiory do samodzielnego podziwiania.

Natomiast w szkole wzięliśmy udział w warsztatach z robienia przypinek, to była prawdziwa frajda zrobić sobie broszkę - pamiątkę z ferii. Walentynki świętowaliśmy w kinie z "Miją i białym lwem". Ta niezwykła opowieść poruszyła nasze serca i jeszcze długo rozmawialiśmy o niełatwej, ale pouczającej fabule filmu. Przez wszystkie dni półkolonii bawiliśmy się na sportowo i teatralnie. W piątek na podsumowanie grupa I i II pokazały własne przedstawienia kukiełkowe. Wszyscy natomiast zaangażowali się w pieczenie ciasteczek i babeczek oraz ich dekorowanie, by na koniec dnia zjeść słodki poczęstunek.

Półkolonie zimowe 2018/19 już za nami, uważamy je za udane i bardzo ciekawe, zatem z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne.