...dziękujemy za wspólne chwile z poezją...

Dzisiaj naszą szkołę odwiedziła pani Urszula Kowalska, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci, z zawodu bankowiec, z pasji społecznik. Nasi najmłodsi uczniowie mogli posłuchać utworów pani Uli o bardzo różnorodnej tematyce. Autorka przypomniała nam, czytając swoje teksty, o zasadach higieny jamy ustnej, opowiadała o porach roku i ich kolorach, o prawach dziecka i potrzebie bliskości i empatii. Uczniowie wysłuchali też kilku wierszy o Łodzi, którą poetka ukochała w sposób szczególny i poświęciła jej wiele miejsca w swojej twórczości.

Ponieważ spotkanie z cyklu "Wielcy i znani czytają dzieciom i młodzieży" wypadło przed  Bożym Narodzeniem, nie zabrakło i tej tematyki. Dzięki poezji pojawiła się choinka, zapach makowca i ciepło łamania opłatkiem. Na zakończenie miłego spotkania pani Ula rozdawała autografy w przywiezionych na tę okazję tomikach poezji.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która zakupiła książki naszego gościa do biblioteki szkolnej. Od dziś nasi uczniowie w obu budynkach mogą poznawać twórczość łódzkiej poetki znanej nawet w Afryce i Amerykach.

Jeszcze raz dziękujemy za wspólne chwile z poezją, która swym pięknem odmienia nasz świat.