"Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego..."

Dziś na etyce mieliśmy wyjątkowe zajęcia. Z okazji mikołajek uczniowie przygotowali specjalne niespodzianki. Nikola i Małgosia zaprezentowały wymyślone przez siebie baśnie z przesłaniem moralnym, a zadaniem grupy było je zinterpretować pod kątem filozoficznym i etycznym.

W drugiej części spotkania królował Arystoteles i jego nauka. Uczniowie losowali karteczki z cytatami i rozważali ich sens. "Praw­dzi­wa wie­dza to zna­jomość przyczyn", "Przy­jaciele - jed­na dusza w dwóch ciałach", "Praw­da leży pośrod­ku - może dla­tego wszys­tkim zawadza", "Z życia naj­le­piej od­chodzić jak z uczty: ani sprag­niony, ani pijany", to niektóre z myśli greckiego filozofa, uczące nas umiaru, mądrości, rozwagi i piękna przyjaźni.

Lekcję o tak ważnych sprawach podsumowaliśmy życzeniami z okazji mikołajek i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.