...zachęcamy do wspólnego głośnego czytania z dziećmi...

W naszej szkole od 4 lat prowadzimy akcję "Wielcy i znani czytają dzieciom i młodzieży". W ty roku inauguracyjne spotkanie promujące czytelnictwo odbyło się 1 października, na dwa dni po Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania. Najmłodsi uczniowie, klasa IB i IC oraz IVB wzięły udział w spotkaniu z panem Wojciechem Poradowskim, aktorem Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Małego.

Pan Wojciech przeczytał w brawurowej interpretacji mniej znaną baśń "Żabi król". Dzieci mogły nie tylko posłuchać pięknego czytania, ale jak to z baśnią bywa, nauczyć się czegoś ważnego. Tym razem morał dotyczył mówienia prawdy i dotrzymywania obietnic oraz doceniania wnętrza, osobowości i charakteru drugiej osoby. Dziękujemy jeszcze raz za piękne spotkanie i czekamy na kolejnego gościa z ciekawą lekturą.

Wszystkich rodziców zachęcamy do wspólnego głośnego czytania z dziećmi, bo to wielki skarb. Pozwala budować  i pogłębiać więzi, uczy skupienia i rozwija wyobraźnię.