Pamięć o tamtych wydarzeniach...

Dziś, 17 września w 79 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w naszym mieście odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej aspiranta Policji Państwowej Kazimierza TURCZYŃSKIEGO. Ten 25-letni policjant został zamordowany w Katyniu. W mszy świętej oraz uroczystości na placu Wolności uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klasy III D gimnazjum i VII szkoły podstawowej wraz z dyrektorem, panem Arturem Śnieguckim i nauczycielami.

Pamięć o tamtych wydarzeniach nie może zaginąć i woła o właściwą postawę mówił ksiądz dziekan w homilii a burmistrz, Henryk Brzyszcz apelował do młodzieży o to, by byli kontynuatorami pamięci narodowej. Uczestnicząca młodzież wysłuchała biografii Kazimierza Turczyńskiego, który przez rok w 1938 służył w Konstantynowie Łódzkim. Kwiaty, znicze, modlitwa to element pamięci o bohaterstwie ofiar Katynia, którzy w imię wartości Ojczyzny oddali swoje życie.