Dzień Patrona obchodziliśmy również w budynku szkoły przy ul. Łódzkiej 117. Aby przybliżyć naszym najmłodszym podopiecznym postać naszej patronki Królowej Jadwigi uczniowie klasy IIIa i IIIb przygotowali uroczysty apel z tej okazji. W czasie uroczystości uczniowie mogli podziwiać piękny sztandar szkoły ufundowany przez Radę Rodziców, a pan dyrektor Artur Śniegucki powiedział jak ważnym symbolem dla społeczności szkolnej jest sztandar. Podczas apelu cofnęliśmy się w czasie, gdy Pani Violetta Berek – wieloletni dyrektor szkoły – opowiedziała nam o okolicznościach nadania imienia Królowej Jadwigi naszej szkole oraz powstania hymnu szkoły. W części artystycznej uczniowie przypomnieli o czynach i zasługach Królowej Jadwigi dla państwa polskiego oraz o tym jak nasza społeczność szkolna wzoruje się na niej i kontynuuje jej działania. Całości dopełnił taniec z chustami w wykonaniu uczniów klas III oraz wzruszający występ koła wokalnego pod kierunkiem pani Iwony Starkowskiej.