22 marca na świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. W związku z tym świętem uczniowie klas czwartych oraz dzieci z oddziału 0A wzięły udział w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną.
Celem akcji było zaangażowanie jak największej liczby osób i szerzenie świadomości o tym, że: dostęp do czystej wody to prawo człowieka, na świecie 785 milionów ludzi nie ma dostęp do bezpiecznej wody pitnej, jesteśmy za to współodpowiedzialni a oszczędzanie wody to za mało.
Uczniowie i uczennice stworzyli gazetki szkolne, w których pokazały "Ile wody znajduje się w pokoju?". Obejrzały filmy edukacyjne oraz wzięły udział w quizie na temat wody.
Dzieci z grupy przedszkolnej przeszły przez wodny labirynt udzieliły odpowiedzi na wiele zagadek oraz pokolorowały obrazki związane z wodą.
W akcję włączyli się również wychowawcy i dzieci z grup 0p1 i 0p2.
Zajęcia edukacyjne w tym dniu przeplatały się z dobrą zabawą.