We wtorek, 18 października klasa 6a przygotowała lekcję na temat bohaterów powieści J. R.R. Tolkiena "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Zajęcia były prowadzone metodą ekspercką, gdzie to uczniowie stawali w roli znawców tematu. Zawędrowaliśmy z Hobbitami na drugi posiłek, czyli herbatę i ciasteczko do typowej norki w Bag End. Były opowieści uczniów, prezentacja ze zdjęciami, zagadki i krzyżówka dla utrwalenia wiadomości. Do tego mnóstwo kolorowych kostiumów i śmiechu. Później z Krasnoludami podążyliśmy na Samotną Górę. Przed Smaugiem chroniły nas gęste brody i kolorowe peleryny. Ponownie uczniowie pokazali przygotowaną przez siebie prezentację, uraczyli nas pytaniami dla odważnych i krzyżówką na podsumowanie. Do lasu zawędrowaliśmy wraz z Elfami, które nie śpiewały, ale uroczyście oprowadziły po swoim świecie. Na koniec zawitał sam Gandalf, pokazał sztuczkę i opuścił naszą lekcję. Większość uczniów klasy 6a stała się prawdziwymi ekspertami w dziedzinie mieszkańców Śródziemia. Mitologia Tolkienowska zdobyła kolejnych wiernych fanów.