W piątek 3 czerwca 2022 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech konkursach z języka angielskiego z okazji Dnia Brytyjskiego, który jest organizowany przez XXVI Liceum Ogólnokształcące im. K. K. Baczyńskiego dla szkół podstawowych już od 2019 r.

W Quizie o Wielkiej Brytanii reprezentowali nas uczniowie klasy 8b – Aleksandra Sochacka, Wiktoria Ignatowicz i Mateusz Filip, którzy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu szerokopojętej kultury o Wielkiej Brytanii zajmując II miejsce w konkursie.

W konkursie Karaoke Piosenki Brytyjskiej byliśmy niepokonani. I miejsce zajęła Wiktoria Ignatowicz z klasy 8b z piosenką Adele „Rolling in the deep”,  II miejsce zdobyła Aleksandra Gabrysiak z  klasy 7b śpiewając piosenkę Amy Winehouse „Rehab”. Ich występ został nagodzony gromkimi brawami zachwycając wszystkich obecnych na sali.

Kolejną konkurencją był Konkurs na projekt, wykonanie i prezentację nakrycia głowy ASCOT’S BEST HATS. Tutaj nasi uczniowie musieli wykazać się nie tylko zdolnościami plastycznymi, kreatywnością , ale również znajomością kultury brytyjskiej i płynnością mówienia w języku angielskim.  Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. - Lena Galant z klasy 7b z Kornelią Maderą z klasy 7a, które zdobyły II miejsce, natomiast III miejsce zajęły uczennice klasy 7b -Alicja Rumowicz z Amelią Zbrowską.

Gratulujemy wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów.

Nauczyciele języka angielskiego i muzyki.