Kształtowanie zachowań ekologicznych należy zacząć już w najmłodszym wieku.
Małe dziecko jest bardzo podatne na wpływ otoczenia oraz wykazuje duże chęci poznawcze, a także zdolności polegające na przyswajaniu nowych zdolności.
W związku z potrzebą świadomego dbania o Naszą Planetę dzieci z grupy 0A wybrały się do Ekopracowni pod chmurką na nietypową lekcję przyrody. Uczniowie rozmawiali o zachowaniach, które sprzyjają chronieniu przyrody na Ziemi. Chłopcy i dziewczynki przeszli
edukacyjną ścieżką, na której poznali chronione rośliny oraz zwierzęta. Wspólnie rozszyfrowali zagadki związane z fauną i florą Polski. Wzięli udział w zabawach integrujących grupę oraz utrwalających nowe informacje.
Chociaż nad głowami momentami krążyły ciemne chmury, to promienie słoneczne skutecznie nas rozgrzewały. Zaś okazałe drzewa, które rosną w Ekopracowni zapewniły nam cień i pozwoliły odpocząć.
Pamiętajmy, że edukacja ekologiczna w przedszkolu realizowana jest na wielu płaszczyznach.

Wychowawczynie grupy 0A