W poniedziałek 23 maja dzieci z klasy Ia oraz grupa 0a odwiedziły swoich piętnastocentymetrowych leśnych przyjaciół w ich miniaturowych domkach w Dolnie Skrzatów – Parku Skrzacich Opowieści, Figur i Ekspozycji. Dolina Skrzatów to miejsce pełne szacunku do otaczającej nas przyrody naturalnej. Po baśniowej krainie snującej się między starym drzewostanem doliny rzeki Bzury oprowadzał nas Pan Skrzatolog – wybitny specjalista w dziedzinie słowiańskiej puszczy, pełnej mitycznych stworzeń i dobrych duchów naszych przodków. Na trasie wędrówki nie brakowało grot, tajemniczych przejść, uroczych chatek – wszystko wykonane z budulców naturalnego pochodzenia. Podczas wycieczki dzieci wzięły udział w warsztatach, podczas których własnoręcznie wykonały starosłowiańską lalkę zwaną „motanką” a wycieczkę zakończyły piknikiem na świeżym powietrzu.

Katarzyna Piotrowicz, Edyta Tomasik