Któż z nas nie lubi komiksów? Chyba większość starszych i młodszych czytelników sięga po ten typ literatury. Klasa 4a ostatnio poznała legendarny komiks Janusza Christy "Kajko i Kokosz. Szkoła latania". W ramach projektu "Nienudna lektura" dzieci realizowały zadanie wykonania własnego komiksu. Do wyboru były 2 tematy, jeden to przeniesienie się do świata wojów Mirmiłą i przeżycie z bohaterami wybranej przygody, drugi to wizyta Kajka i Kokosza w naszym mieście i pokazanie jego uroków. Dzieci wykonały zadanie wyśmienicie, pokazały, że znają język i formułę komiksu, doskonale poznali bohaterów i ich charaktery oraz zrozumieli istotę i znaczenie humoru w komiksie. Zapraszamy do czytania komiksów klasy 4a. Wypożyczalnia będzie czynna od wtorku 31 maja w sali nr 9.