Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to wspaniała okazja, by zaszczepić dzieciom miłość do literatury, która na pewno zaowocuje w ich dalszej edukacji i życiu. W naszej szkole przez cały miesiąc odbywały się różne działania promujące czytelnictwo. Uczniowie klas I zostali uroczyście pasowani na czytelników, pozostali najmłodsi wykonywali zakładki do swoich ulubionych książeczek. Najstarsi mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując plakaty promujące czytanie. Młodzież z klasy 7a w swoim wolnym czasie czytała bajki dzieciom z zerówki. Czy książki są potrzebne? Na to i inne pytania odpowiadały dzieci ze szkolnej świetlicy, a ich odpowiedzi zapisane na kartkach stały się uzupełnieniem naszej szkolnej gazetki. Uczniowie wypowiadali się na temat ulubionych książek i korzyści płynących z czytania. Była również zabawa w skojarzenia związane z książką . Uczniowie z klasy 2c , którzy biorą udział w projekcie edukacyjnym Czytam z klasą - lekturki spod chmurki ” w Dniu Książki przygotowali happening, do którego przyłączyła się cała społeczność szkolna. Każdy uczeń miał okazję w tym dniu wylosować cytat dotyczący obcowania z książką, zapoznać się z nim i choć na chwilę zadumać.

Koordynatorem projektu edukacyjnego „Czytam z klasą - lekturki spod chmurki ”jest p. J. Sobczyńska, która wspólnie nauczycielami biblioteki przygotowała obchody Dnia Książki i Praw Autorskich.