Baśnie czy bajki od dawna nazywano literaturą pocieszenia, ponieważ dzięki nim można pokrzepić serce oraz uczynić świat bardziej zrozumiałym.

5 listopada „pokrzepialiśmy dziecięce serca”obchodząc w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania. W tym dniu biblioteka szkolna zamieniła się w bajkowy pokój zagadek, quizów, konkursów, zabaw. Korzystając z mobilnego sprzętu komputerowego bawiliśmy się interaktywnie rozwiązując bajkowe zadania wEscape Room. Uczniowie doskonale poradzili sobie z układaniem bajkowych puzzli, rozpoznawaniem postaci, rekwizytów i tytułów znanych nam baśni. Było wesoło, a ten dzień dostarczył nam wiele pozytywnych emocji. Nasi uczniowie, jak zwykle, nie zawiedli i zachwycili pięknymi, oryginalnymi strojami. Wspaniale zaprezentowali je z dumą przechadzając się szkolnymi korytarzami. Na każde dziecko czekał słodki poczęstunek przygotowany przez klasę IIc, a dzieci z klas pierwszych upiekły nawet gofry. Ten dzień sprawił wiele radości nie tylko dzieciom, ale również nam dorosłym. Jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać. Biblioteka wspólnie z wychowawcą klasy IIc zorganizowała konkurs plastyczny i wystawę prac - ”Moja ulubiona bajka”. Wyniki poznamy wkrótce.

Dziękujemy dziewczynom z klas siódmych za wspaniałą organizację konkursów, zabaw, a uczniom z klas ósmych za pomoc w przygotowaniu dekoracji na ten dzień. Maluchy do końca dnia nie odstępowały swoich starszych bajkowych przewodników, którzy zachwycili pomysłowością w prezentacji starych bajek i baśni.

Do zobaczenia za rok w Królestwie Bajki!!!